Bu tuvalet transparan

tuvalet transparan
tuvalet transparan

İsviçre zenginlikleri ile bilinen bir ülke. Kayak merkezleri ve tarihi önemi ile bilinir. Türk milleti için Anlaşması ile İsviçreyi biliriz. Birde coğrafi olarak Alp dağları İsviçrede yer alıyor. Peki bunları niye yazdım. Tabi ki şu ilginç tasarımını sizlerle paylaşmak için. Bunu ilginç kılan ise bu tuvalet transparan olarak tasarlanmış.

İsviçre’nin Lozan kentinde modern tasarıma çizgilerine sahip bir halka açık tuvalet transparan olarak tasarlanmış. Bu tuvalette işinizi görürken dışarıyı siz görebilecekken dışarıdakiler sizin ne yaptığınızı göremeyecek. Bu tür bir tuvaletle hiç karşılaşmadım ve aslında karşılaştığımda girermiyim onu da bilmiyorum 😯  Siz olsanız bu tuvalete girermiydiniz. Aslına bakılırsa bu şekilde bir tuvalet transparan olarak tasarlanması dikkat çekmek için yapıldığına inanıyorum. Hem kim ister ki kalabalık, işlek bir caddenin ortasında konumlandırılan bir tuvalette ihtiyacını giderirken aynı zamanda etrafı seyretmek ister mi? Bence bu sorunu cevabı hayır.

Cam duvarlardan oluşan tuvaletin bir diğer özelliği ise içeriden dışarıyı görmenizi engelleyen bir sisteminde var olması. Yani siz bu söz özel butona bastığınız zaman ne siz dışarıyı görebiliyorsunuz ne de dışarıdan biri sizin içeride ne yaptığınızı görebiliyor.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir