OnePlus 3 Özellikleri ve Satış Fiyatı

OnePlus 3 ve Satış Fiyatı

OnePlus piyasaya çıktığı ilk günlerde dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmişti. Kendisine “amiral gemi katili” olmayı amaç edinmişti. Bu amacı doğrultusunda ise peş peşe üst model telefonları rakiplerine göre daha rekabetçi fiyatlarla piyasaya sürüyordu. OnePlus 3 bu üst düzey özellikleri rakiplerine göre uygun fiyatla satılması ile kendi hayran kitlesini bir hayli oluşturmuş görünüyor. OnePlus 3 özellikleri ile sahip olduğu hayran kitlesini arttırmayı hedefliyor. OnePlus 3 özellikleri ve satış fiyatı ile geçtiğimiz hafta satışa çıktı.

Amiral gemi olarak nitelendirdiğimiz üst düzey telefonların liginde rekabet oldukça kızışmış olmasına rağmen OnePlus firması bu rekabette özellikleri ile bende varım diyor. OnePlus firması şimdiye kadar ürettiği en iyi telefonu üreterek rakiplerini oldukça zorlayacağa benziyor.

OnePlus 3 firmanın 3 jenerasyon amiral gemi modeli olarak piyasaya sürüldü. Telefonumuz OnePlus firmasının geliştirmiş olduğu OxygenOS ara yüzünü kullanıyor. OxygenOS androidin OnePlus telefonlarında kullanılması için şirket tarafından geliştirilmiş versiyonu aslında. Telefonun en büyük handikaplarından biri sadece 64 GB hafıza ile satılacak olması. Kullanıcılarına başka seçenek sunmuyor. Buna rağmen OnePlus 3 piyasada bulabileceğiniz en iyi fiyat/performans ürünleri arasında listenin başında yer alıyor.

OnePlus 3 telefon özellikleri

OnePlus 2 ile aynı kasaya sahip telefonumuz OnePlus 2 de olduğu gibi 5.5 inç 1080 p AMOLED ekran ile geliyor. Gorilla Glass 4 panel kullanılmış. Kasalarında bambudan yapılmış materyal kullanan firma bu geleneğini OnePlus 3 te devam ettirmiş. Renk çeşidi olarak ise 4 farklı seçenek sunuyor.

OnePlus 3 bu yıl piyasaya sürülen diğer android telefonlar gibi Qualcomm tarafından geliştirilen quad-core Snapdragon 820 çipsetini ve Adreno 530 GPU ile üretilmiş. Rakiplerine göre en büyük artısı ise 6 GB ram ile satılacak olması.

OnePlus 3 aynı zamanda çift sim kart desteği sunuyor. Fakat bir handikap var, telefon 2 farklı modeli var. Ya çift sim kart destekli modelini alıp sadece 64 GB hafıza ile devam edeceksiniz, ya da çift sim kart desteğinden vazgeçip arttırılabilir hafıza desteğini seçeceksiniz. İkisini aynı anda maalesef OnePlus 3 sunmuyor.

USB Type-C portuna sahip OnePlus 3 hızlı şarj özelliğini sunuyor. Bu sayede kısa sürede pilinizin % 50 gibi bir kısmını şarj etme imkanına sahip oluyorsunuz. Pil kapasitesi ise 3000 mAh kapasite ile kabul edilebilir bir kapasite ile geliyor. Parmak izi okuyucuya sahip OnePlus 3 aynı zamanda kapasitif butonlar ile ekran büyüklüğünü sağlamış görünüyor.

8 Megapiksel selfi kamerası

OnePlus 3 8 megapiksellik selfie kamerası ile geliyor. 16 megapiksel arka kamerası ile birçok kullanıcını ihtiyacını fazlasıyla karşılayacaktır.

Bütün bu özelliklerin yanında NFC desteği ile satışa sunulacak.

401 ppi ekran piksel yoğunluğuna sahip ekranı sayesinde tatmin edici görüntü sağlıyor.

Yazılım tarafında ise OnePlus 3 ü ilk incelediğinizde Andoid Marshmallow 6.0.1 versiyonuna sahip telefon sanabilirsiniz. Fakat kullanılan yazılım Marshmallow 6.0.1 ‘in modifiye edilmiş hali olan OxygenOS kullanılmış.

OnePlus 3 Kamera özellikleri

Akıllı telefon üreticileri en çok sahip oldukları kamera özellikleri ile karşılaştırılırlar. Tabi bu karşılaştırmada öne çıkmak isteyen bir çok firma çok maliyetli olan kameraya ciddi kaynak aktarmakta, bu durum maliyetini arttırmakta. Tabi bu maliyet artışı tüketiciye yüksek fiyat olarak yansıtılmaktı. Bu durumdan biraz uzak kalmak isteyen OnePlus 3 16 megapiksel f/2.0 özelliklerinde Sony lens ile üretilmiş. Bu sayede düşük fiyat, yüksek performans sunmayı sağlayabilmiş. Yüksek çözünürlükte fotoğraf çekme olanağı sunarken aynı zamanda RAW formatında fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

OnePlus 3 ün kamerası OnePlus X modelinde olduğu gibi otomatik odaklanma özelliğine sahip. Bir çok firma lazer otomatik odaklanma özelliğine sahip telefonla gelirken OnePlus 3 te göremememizin sebebi telefonun diğer özelliklerindeki maliyetin artmasını gösterebiliriz. Yani lazer otomatik odaklanma yerine daha az maliyetli otomatik odaklanma tercih edilmiş. Kamera ayarlarına manuel ayar yapma imkanı sunulmuş, ISO ayarlarını, shutter hızını ve daha birçok özelliği manuel ayarlayabiliyorsunuz.

8 megapiksel ön kameraya sahip OnePlus 3 ile mükemmel selfi çekimleri yapabileceksiniz. Selfi çekerken düğmeye basmanıza gerek yok, gülücük atmanız yeterli. Sonrasını OnePlus 3 hallediyor zaten.

Rakipleri ile karşılaştırma

OnePlus 3 özellikle HTC 10 ve Galaxy S7 ile kıyaslanacak özelliklere sahip. Kıyaslamada benzer özelliklere sahip telefon almak istiyorsanız ama parasal anlamda sıkıntınız var ise OnePlus 3 sizin için biçilmiş kaftan. Para sizin için sorun değil ise ve iyi bir kameraya sahip telefon almak istiyorsanız Galaxy S7 almanızı şiddetle öneriyoruz. Kamera özelliğinden ziyade multimedya özelliklerini yoğun kullanıyorsanız HTC 10 sizin için ideal bir telefon olacaktır.

Bu arada belirtmekte fayda var, OnePlus 3 satış fiyatı 399 dolar. Bu özelliklere sahip bir telefon için oldukça güzel bir fiyat.

Aynı zaman daha öne incelediğimiz Sony Xperia E5 incelemesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir