Nokia 701 Özellikleri

son zamanlarda yeni telefonlarını piyasaya sürmeye yeni modelleri ile başlamış görünüyor. Daha önce sizlere Nokia 500 modelini piyasa sürmek için hazırlandığını ve gayri resmi piyasaya sürülüş tarihini vermiştik. Bilindiği üzere Nokia Google’un Andorid işletim sistemini çıkarana kadar Symbian işletim sistemi ile cep telefonu dünyasında altın yıllarını yaşamış ve piyasanın büyük çoğunluğuna hakim olmuştu. Andoridli cep telefonlarının piyasaya hakim olması ile Symbian işletim sistemi gözden düştü adeta. İşte bu gözden düşmeyi tekrar yeniden dirilişe çevirmeye çalışan Nokia Symbian Belle ve Symbian Anna diye işletim sistemlerini revize etmeye çalışıyor. Aynı zamanda cep telefonlarının bir çoğuna 1 GHZ işlemci ile satışa sunuyor.


1 GHZ işlemci ve 512 MB RAM ile Symbian OS un hantallığını bir nebze azaltacağa

benziyor. Nokia 701 1 GB dahili hafıza ile gelecek. Hafızası 32 GB’a kadar

yükseltilebilecek. 8 Megapiksel kameraya sahip olan Nokia 701 ile 720p 30 fps de video kayıt yapabileceksiniz. Cihazın bağlantı özellikleri ise şu şekilde: microUSB, wi-fi, bluetooth v3.0, 3.5 mm jack.

Nokia 701 Ön İnceleme Videosu:

 

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

One Comment

  1. anonim 28/11/2011

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir