Gurbetçilere Mangal Vergisi Yolda

Yaz aylarının vazgeçilmez etkinlikleri arasında neler vardır? Sinema, , Kahveye gitme, Bilardo oynama, Arkadaşlarla Play Station turnuvası…Liste bu şekilde daha da uzatılabilir. ’da yaşayan vatandaşlarımıza Berlin belediye meclisi aldığı bir kararla alacakmış mangal başına 7.5 Euro olacakmış. Bunun nedeni ise geçtiğimiz yıllarda yasak olmasına rağmen yasaklara uyulmaması ve sadece geçen hafta Cumhurbaşkanlığı sarayının önündeki Tiergarten Parkından tam 15 bin ton çöp toplanması. Ayrıca bu çöplerin toplanması için 16 bin Euro maliyete sebep olması işin ekonomik boyutu.mangal

Bu karar sonrasında Berlin Belediyesi bu sene mangal keyfi yapmak isteyen gurbetçi vatandaşlarımıza göz açtırmayacak gibi görünüyor. Ama benim bildiğim şu ki 7,5 Euro değil 75 Euro bile olsa Türkler her yerde ve her koşulda mangal yapar kardeşim. Bu bizim milli kültürümüz. Ne yapalım bizi de böyle kabul edin arkada. Burada meseleyi Orhan Baba’nın beni böyle sev seveceksen şarkısına bağlıyorum.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir