Apple, vasiyetini bu metinle açıkladı

’ın kurucusu, başkanı ve aslında kısaca her şeyi olan Steve Jobs, sağlığıyla ilgili dedikodulardan bıkarak bir açıklama yaptı. Açıklamanın tam metni burada.

Günlük hayatın içine giren birçok markasına evsahipliği yapan Apple‘ı, iPhone ve ‘lardan tutun da bilgisayara kadar birçok ürünle tanıyoruz. Zamanında pankreas kanseri teşhisi koyulan ve mucize eseri tek bir ameliyatla bundan kurtulan Apple Yönetim Kurulu Başkanı Steve Jobs‘un sağlık durumu, hem Apple‘ın hem de Apple’ın geniş hayran kitlesinin huzurunu kaçırıyor.

apple Artık günlük işlere bile tesir etmeye başlayan ve borsadaki durumunu kötüleştiren bu hasta-sağlıklı dedikodularına son vermek için,  Steve Jobs uzunca bir süre şirketin başında durmayacağını açıkladı.

Jobs tarafından şirkettekilere gönderilen açıklamanın, ShiftDelete.Net editörleri tarafından çevrilen tam metni şöyle;

 

Türkçe Tam Metin

Takım Arkadaşlarım,

Eminim ki geçen hafta Apple topluluğuyla paylaştığım ve gayet kişisel olan mektubu gördünüz. Ne yazık ki, sağlığım üzerindeki merak, artık sadece benim ve ailemin değil Apple’daki herkesin de hayatını olumsuz biçimde işgal etmeye başladı. Buna ek olarak, geçen hafta, sağlıkla ilgili sorunlarımın düşündüğümden daha karmaşık olduğunu da öğrenmiş bulunuyorum.

Kendimi ilginin odağından çekip sağlık sorunlarıma odaklanabilmem ve Apple’daki herkesin de muhteşem ürünler sunmaya odaklanabilmesi için, Haziran sonuna kadar sağlık mazeretiyle buralarda olmayacağım.

Tim Cook’tan Apple’ın günlük işlerinden sorumlu olmasını rica ettim ve eminim ki yönetim kadrosunun geri kalanı da çok iyi iş çıkartacak. CEO olarak, buralarda yokken önemli stratejik kararların alınmasına yine iştirak etmeyi planlıyorum. Yönetim kurulumuz da bu planı tamamen destekliyor.

Bu yaz hepinizle görüşmek üzere,

Steve

Yani?
Görünüşe göre, Steve Jobs, bu defa sağlığından çok da umutlu değil. Bize bu mektupta, tek yazmadığı şey vasiyeti gibi geliyor; fakat daha önce ameliyatla kurtulduğu kansere tekrar yakalanmış olabileceği ihtimali, kötümser de olsa yüksek olasılığa sahip bir durum.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir