Herhafta 12000 Laptop Kaybolur mu?

laptop ve hırsızlık

Herhafta 12.000 adet laptop kayboluyor…
Evet yanlış okumadınız, habere göre Amerikada yapılan bir araştırmada çıkan sonuçlar gerçekten çok şaşırtıcı. Haftalık ortalama olarak 12.000 adet laptop’un kaybolması hem çalışanları hemde şirketleri ciddi anlamda sıkıntıya düşürüyor. Bu laptoplar çoğunlukla havaalanlarında kaybolduğu belirtilmiş. Havaalanlarında günde 10 binlerce insanın uğrak noktası olduğu düşünüldüğünde hırsızlar için hazine demektir.
Fakat anlamakta sıkıntı çektiğim bir nokta var, be kardeşim bu laptop denen şey bozuk para mı ki kaybolsun? Tamam, hırsızlıklara birşey demiyorum ama hava alanından da birşye çalmak kolay olmasa gerek. Cesareti olan varsa veya ben bu işte (hırsızlık) uzmanım diyen varsa hodri meydan, İstanbul Atatürk Hava alanında ben laptopumla geleceğim ve benim laptopumu çalın da göreyim. Ortalığı yıkarım len. 🙂
Buraya küçük bir istatistik vereyim;
Herhafta 12000 adet kaybolduğuna göre 12000X52= 600 bin civarında laptop demektir. Bu rakamlarda ABD de laptop satışlarının garantisi gibi birşey oluyordur aslında. :/

Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir