Nettbook'lar İçin Gerekli Araçlar

netbook-toolsNetbook bir çok avantajının olmasına rağmen fabrika çıkışı ile müşterilere sunulan ürünler çoğu kez yetersiz kalabiliyor. Sınırlı bir kullanım amacı ile satın almış olduğunuz netbook‘unuzdan daha fazlasını alabilirsiniz. Bunun için birkaç program yüklemeniz ve gereksiz yazılımlardan kurtulmanız gerekiyor. Bazı yazılımları da yüklemeniz gerekiyor. Bu yazılımları yüklemeden önce netbook‘unuza kütüphanesini kurmanız gerekiyor. Artık sıra geldi Netbook‘umuzun performansını arttıracak yazılımları yüklemeye.

Netbooklarda Performansını Arttırmak Gücünüze Güc Katar

localcoolingNetbooklar bilindiği üzere pil performansı hep sorgulanmıştır. Boyutunun küçük olması tüketici için pil sorunu yaşarmıyım sorularını sormasına neden olmakta. Pil performansını arttıran ları kullanmak bu soruların biraz olsun cevap bulmasını sağlıyor. Pilinizin durumu hakkında bilgi veren LocalCooling aracı ile pilinizi en çok hangi aygıtların tükettiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde hangi ayarlar ile ne kadarlık bir güç tasarrufu yapabileceğinizi öğrenebiliyorusunuz.

LocalCooling aracını İNDİR

Pilinizi Kontrol edin

battery-info kullanıcıları veya Notebook kullanıcıları için pil sürelerini doğru şekilde takip etmek çok önemlidir. Zira bu doğru bilgiye sahip olmadığınız zaman ansızın piliniz bitebilir ve belki çok fazla emek harcadığınız önemli bilgilerinizin kaybına neden olabilir. İşte bu tür tatsız olayları yaşamak istemiyorsanız BateryInfo kullanmanız gereken bir program. Bu program araç çubuğunda çalışıyor ve üzerine fare imlecini getirdiğiniz zaman çıkan küçük ekranda size piliniz ile gerekli bütün bilgiyi sunuyor. Hatta pilinizin nekadarlık ömrünün kaldığını size söylüyor.

NoteBook BateryInfo programını İNDİR

NetBook

true-cryptNetBoooklar taşınabilir oldukları için güvenlik çok fazla önemli hale geliyor. Birde NetBook’u iş amaçlı kullanıyorsanız ve önemli birlileriniz varsa önem katsayısı daha da artıyor. Bu güvenlik sorununu aşmak ve verilerinizi şifrelemek için TrueCrypt programını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. TrueCrypt programı ile NetBook’a başka bilgisayardasn girilmeye çalışılsa bile şifrelemiş olduğunuz bilgilere ulaşılması imkansız. Şifreyi bilen kişi/kişiler bilgilere ulaşabiliyor.

TrueCrypt programını İNDİR

NetBooklar için Multimedia ve Eğlence Programları

NetBooklarla herzaman iş yapacak haliniz yok herhalde. Arada bir eğlence amaçlı veya hobileriniz için kullnamak gerek. İşte bu noktada bize lazım olan multimedia araçları.

NettBook’ta e-kitaplarınızı okuyun.

netbookNetBook yan çevirilip açıldığında aslında bir kitabı andırıyor. Bu özelliğinden istifade etmek gerektiğine inanıyorsanız NetBook’unuzda kitap okumak için EeeRotate programına ve bir PDF okuyucuya ihtiyacınız var. Eeerotate programı ile NetBook’un ekranını 90 derece yan yatırabilir ve bu şekilde PDF formatında ki kitapları rahatlıkla bir kitap gibi okuyabilirsiniz. Ekranı çevirirken Ctrl + Alt + Sağ/Sol Yön Tuşları kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor.

PDF okuyucuyu İNDİR

EeeRotate Programını İNDİR

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir