Televizyondan İnternet Dönemi Başlıyor.

Teknoloji devleri anlaştı ve televizyondan internete girme dönemi başladı.

devlerinden Samsung ve Amerikalı internet sağlayıcı , Güney Koreli LG ve Amerikalı Netflix yaptıkları protokole göre yüksek çözünürlüklü televizyon modellerine yahoonun içerik sağladığı internet arayüzü aracılığı ile havadurumu, borsa, video ve fotoğraf içeriklerine ulaşabilecek.

Bu yeni platfor ise 5 nesil diye adlandırılan “Widget Engine” teknolojisi ile sağlanacak. Haberin devamı şu şekilde;

Samsung, bu “arayüz” uygulamasına sahip televizyonları bu yıl içinde 13 Amerika ve Avrupa ülkesinde piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.
İttifakın diğer kanadında da, LG marka televizyonun alıcıları, internetten film indirmeye yarayan Netflix’in yüklü bulunduğu plazma veya LCD ekranlı yüksek çözünürlüklü “Broadband TV” (geniş bant TV) modellerini seçebilecek.
İnternette sörf olanağı sunmayan LG’nin bu model televizyonları, Netflix programlarına ulaşmak için konsol veya konvertör satın alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor.
LG ve Netflix’ten yapılan ortak açıklamada, Netflix abonelerinin, Netflix’in web sayfasına giderek istedikleri filmi veya televizyon dizilerini kendi dosyalarına ekleyebilecekleri belirtildi.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir