Jandarma, Astsubay ve uzman alimi yapacak

uzman jandarma ve alımı yapacak.

Jandarma Genel Komutanlığı’nın internet sitesinde bir duyuru yaptı ve bu duyuruya göre, Jandarma Astsubay Temel Kursuna katılmak isteyen lisans mezunları alınacağı ilan edilmiş.

Jandarma Astsubay Temel Kursu için 7-29 şubat, Uzman Jandarma Okulu için 9-27 şubat tarihlerinde başvurular yapılması gerekiyor.

Jandarma Astsubay Temel Kursuna katılmak için gerekli şartlar şu şekilde;

Dört yıl veya daha uzun süreli yüksek öğrenim programından mezun olan veya olabilecek adayların 27 yaşından (1982 veya daha sonraki yıllarda doğmuş olması gerekiyor), iki yıllık yüksek okuldan mezun olan veya olabilecek durumdaki adayların 25 yaşından(1984 veya daha sonraki yıllarda doğmuş) büyük olmaması gerekiyor.

Başvuru için www.osym.gov.tr adresinden gerekli açıklama daha sonra yapılacak. Jandarma Astsubay Temel Kursu Sınavının birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav, ÖSYM tarafından 2 Mayıs 2009 Cumartesi günü yapılacak. Sınavın yapılacağı merkezler ise Adana, Ankara, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Trabzon. Sınavda adaylara önlisans düzeyinde çoktan seçmeli sorulardan oluşan test uygulanacağı bildirildi.

İkinci aşama sınavlara çağırılan adaylar, Jandarma Okullar Komutanlığınca 20-28 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılacak olan belge inceleme, ön sağlık muayenesi, fiziki kabiliyet değerlendirme testlerine  ve mülakat sınavına tabi tutulacak.

Sağlık muayenesi ve mülakat aşamalarını geçen adaylar Jandarma Astsubay Temel Kursuna katılmaya hak kazanmış olacaklar ve 6-14 Temmuz tarihleri arasında sağlık muayenesi için asker hastanelerine sevt edilecekler.

-UZMAN JANDARMA-

Uzman jandarmalık için en az lise ve dengi okullardan en geç 2009 yılı Haziran ayına kadar mezun olabilecek adaylar başvurabilecek. Uzman jandarmalığa en az 19, en fazla 24 yaşında olanlar müracaat edebilecek. Uzman Jandarma Okulu giriş sınavına başvurular 9–27 Şubat arasında internetten yapılacak.

Sınavın birinci aşamasını oluşturan yazılı sınav, ÖSYM tarafından 19 Nisan 2009 Pazar günü yapılacak. Yazılı sınav, Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Bursa, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon ve Van il merkezlerinde düzenlenecek.

İkinci aşama sınavının ardından başarılı olan asil ve yedek adaylar, 6-14 Temmuz 2009 tarihleri arasında asker hastanelerine sağlık muayenesine sevk edilecek.

Jandarma Genel Komutanlığı, sözleşmeli subay ve sözleşmeli astsubay(kadın) alımları için başvuruların 1 Şubat-1 Nisan tarihleri arasında yapılacağını daha önce açıklamıştı. Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu için başvurular ise Mayıs 2009’dan itibaren internet üzerinden yapılacak

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir