Cepte Arabağlantı İndirimi Geliyor

cepte arabağlantı indirim
cepte indirim

ile görüşmeler ucuzluyor. Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından operatörler arasında uygulanan arabağlantı ücretlerinde indirime gidileceğini açıkladı. Bu yeni indirimle cep telefonu ile yapılan görüşmelerde yüzde 8 ile 10 arasında indirim yapılması bekleniyor.

Cep telefonunda yapılması öngörülen indirimin 1 Mayıs 2009 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacağı bildirildi. Fakat operatörleri isterlerse bu indirimi daha erken bir tarihte başlatabilecekler.

Ekonomik krizin hüküm sürdüğü günümüzde üstüne haberleri almaya devam ediyoruz. İlk önce otomotiv sektöründe yapılan ÖTV indirimi ile ekonomide küçük çaplı hareketlilik yaşandı. Bu hareketlilik diğer sektörlerinde vergi indirimi talep etmesine yol açtı. Otomobilde yapılan vergi indiriminden sonra mobilyada vergi indirimi yapılmasını ve bu indirim teknoloji ürünlerinde de vergi indirimi yapılmasına neden oldu. Ekonominin canlanması için Bilişim Teknolojileri ve İletişim Kurumun tarafından da indirim geldi.

Ara bağlantı ücreti nedir?

Ara bağlantı ücreti iki farklı operatör arasında yapılan görüşmelerde uygulanan ücrete deniyor.
Bu ücret tarifeleri BTK tarafından abone sayısı, mobil hizmet maliyeti, karşılıklı trafik ve pazara giriş sırası gibi kriterler göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Her operatör kendisine BTK tarafından verilen referans ücretin üzerine çıkamıyor, ancak istediği kadar altına inebiliyor. Buna göre BTK’nın 1 dakikalık görüşme ücreti için belirlediği yeni tarifeler şöyle:

Kimin tarifesi ne kadar?

Turkcell 6.55 kuruş
Vodafone  6.75 kuruş
Avea  7.75 kuruş
TT şehiriçi  1.39 kuruş

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir