Akülü ve İki Tekerlekli Taşıt Dönemi

General Motors ve firmasının ortaklaşa yürütmüş oldukları proje sonrasında ortaya harika bir ulaşım aracı çıkmış. Projenin adı P.U.M.A. (Personal Urban Mobility and Accessibility) PUMA projesi ile çok yoğun nüfusun olduğu yerlerde yaşanan trafik sorununa alternatif bir çözüm arama düşüncesi ile gerçekleştirilmiş. Projeye ilham veren ve günümüzde Çin’de milyonlarca insanın bisikletle şehir içi ulaşımı gerçekleştirmeleri olmuş. Bisikletle ulaşımı hem hızlandırmak hem de daha az yorulmayı sağlamak amacı güdülmüş.
segwatromanticism Bu yeni projenin tasarımcısı Dean Kamen isimli bir tasarımcı. Güzel bir tasarım ve güzel bir fikrin birleşmesi ile neler yapılabileceğini bu şekilde görmüş oluyoruz aslında. son küresel krizde zor anlar yaşamasına rağmen bu projeye önem veriyor. Belki de bu proje ’yi kurtarabilir.

segwatromanticism PUMA projesinde taşıt iki kişilik ve akülü çalışıyor. Tam dolu bir akü ile 50 km yol alınabiliyor. Daha sonrasında ise şarj edilmesi gerekiyor. 2012 yılından sonra bazı kalabalık şehirlerde görmemiz mümkün. Bu taşıtların İstanbul’a da alınması faydalı olur. Akbil basar istediğimiz yere öyle gideriz. Ne güzle olurdu değil mi?

segwaycrazinessparked segwaypumanyc

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir