ÖSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

oss 2009 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’na (ÖSS) başvuru maratonu 16 Şubat 2009 tarihinde başlayıp 27 Mart 2009 tarihinde sona erecek.

ÖSS’ye başvurular 16-Şubat-27Mart 2009 tarihleri arasından kabul edilecek ve sınava 2008-2009 öğretim yılında mezun olabilecek durumdaki adaylar, son sınıflarında tekrar yapan öğrenciler, dışarıdan bitirme sınavlarına girenler, ortaöğretim kurumlarından mezun olanlar ve ortaöğretimini yurtdışında tamamlayanlar başvurabilecek.

Adaylar başvuru formunu 2 TL ye alabilecekler.Ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında okuyan öğrenciler okudukları okuldan başvuru formunu temin edebilecekler. formunu 2 TL karşılığında alacaklar. Mezun durumdaki adaylar ise herhangi bir başvuru merkezinden başvuru kılavuzunu alabilecekler. Mezun durumdaki adaylardan 2007 ve 2008 ÖSYS ye başvurmuş olan adaylar ve öğrenim durumundan herhangi bir değişiklik olmayan adaylar başvurularını; isterlerse internet aracılığıyla, isterlerse herhangi bir başvuru merkezine yapabilecek.

2009-ÖSYS’ye, sınavsız geçiş başvurularının ayrıntıları ve bu sınavın değerlendirilmesi ve yerleştirilmesi ile ilgili diğer hususlar 2009-ÖSYS kılavuzunda yer almakta.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

One Comment

  1. Anonymous 27/03/2009

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir