Dynamic Tower Gökdelende Son Nokta

dynamictop494  Skyscraper. Yeni nesil gökdelenler

İtalyan bir mimar olan David Fisher ilk gökdelenini tasarlamış ve bu yeni tasarımı aslında yeni nesil gökdelenlerin atası olabilecek bir olmuş. Bu tasarım Keops piramitlerinden sonra tasarlanan ve mimari açıdan bir çığır açan tasarım olarak nitelendirilmekte.

Tasarımcı Fisher bu tasarımı nasıl yaptığını ise şu şekilde belirtiyor: “ Manhattan da bir arkadaşının rezidansına birkaç günlüğüne gitmiştim. Rezidans üst katlardaydı ve dışarıya baktığımda bir tarafımda Hudson ırmağı diğer tarafımda ise (east river) doğu ırmağı bulunuyordu. Bu görüntü çok harikaydı ve bu güzellikleri daha fazla insanın ulaşabilmesi için ne yapabilirim dedim ve Dynamic Tower tasarımı ortaya çıktı” diyor.

Dynamic tower’ın sahip olduğu özellikler

Dynamic Tower ların her bir katı kendi etrafında 360 derece dönebiliyor ve bu tam dönmeyi 3 saatte tamamlayabiliyor. Bunun için gereken enerjiyi ise binanın dış yüzeyinde bulunan güneş enerji panelleri ve gökdelenin farklı katlarında bulunan 79 rüzgar tribününden sağlanıyor.

Bu gökdelenlerden 2008 yılının sonbaharında Dubai ve Moskova’da yapılması öngörülüyordu. Bu gökdelenlerin metrekare fiyatı ise 3000 dolardan başlıyor.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir