General Motors un Yeni Tasarimlari

image_2

General Motorun tasarımcuları yeni ve farklılarştırılmış bir ürün geliştirdiler. Bu ürünü ise 2007 ve 2008 model arabalarında kısmen deneme imkanı buldular. Büyük bir ihtimalle 2009 model arabalarında kullanılmaya başlayacaklar.

Bu yeni ve geliştirilmiş özellikler sayesinde sürüş keyfi daha da artacağa benziyor. Bu yeni özelliklerden bir tanesi artık arabamızın anahtarları eskisi gibi taşıması zor değil. Yeni bir tasarımla bu yeni model arabamızın anahtarları kibrit kutusu büyüklüğünde olacak. Anahtar sanki bir çakı gibi kılıfa sahip olacak.

Bir diğer özellik ise arabanın birçok özelliğini kumanda etmede kullanılan direksiyonun yanındaki kollarda yapılmış. Karanlıkta kumanda etmek bir çok modelde zor olabiliyor. Bu engeli aşmak içinse kumanda için kullandığımız kollara ışıklandırma özelliği eklemişler. Bu sayede artık karanlık olduğunda sürüş keyfini maksimum düzeyde yaşayabilirsiniz.

En son olarak getirilen özelliğimiz ise dikiz aynalarında. Dikiz aynalarına lcd ekran yerlerştiren tasarımcıları kamerayı çok fonksiyonlu kullanma imkanı tanıyor. Bir çok arabada ek bir özellik olarak monte edilebilen ve arabamızın arkasına takılan kamera sistemi bu yeni tasarımla dikiz aynamıza gelmiş oluyor.

Bu özellikler kazaları azaltırmı bilemiyorum ama sürüş keyfini arttıracağı kesin.

kaynak: businessweek.com

*Resimlerin büyütmek için üzerine tıklayınız.

redesign_gm2 redesign_gm3 redesign_gm

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir