windows live writer ile kolay bloglama

Birçok blog yazarı, özellikle blogspot kullanıcılarının işini kolaylaştıracağına eminim. Çünkü bu tanıtacağım programla, artık blog yazmak ve yazdıklarımızın blogumuzda nasıl görüneceğine bakmak çok kolay. Bu adı geçen program . Kısaca bu programın özelliklerinden bahsedelim.

tmpE838

  1. Öncelikle blogspot kullanıcılarının büyük sorunlarından biri olan link ekleme esnasında eklediğimiz linkin ayrı bir pencereden görünmesini istiyorsak, yani şu “target=_blank” kodlaması, bu biraz uğraştırıyordu. Arık bu program ile bu işler tarih oldu.
  2. Resim ekleme yaparken resimlerin bozulması ve sayfamda nasıl duracak sorusunu sormamızı gerktirecek hiçbir şeyin olmaması, zira artık bu program ile yazılarımızı defterin üzerine yazı yazar gibi yazabiliyoruz. Bu da bizim önzileme yapma sıkıntımızı gidermiş oluyor.
  3. Resimlerin büyük-küçük ayarlamaları yapılırken bozulmalar ortadan kalmış durumda.
  4. Blogunuza yazı eklemek için her seferinde blogger‘in o sıkıcı ara yüzü ile başbaşa kalmak zorunda değilsiniz.
  5. Birden fazla blogunuza aynı program ile yazı yollayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha birçok faydalı yönü var. Tabi bu kısımlarını ben anlatmayacağım. Burası sizin keşfetme arzunuza kalmış birşey. Bu program aslında programı olan word’ün kopyasıda denebilir. Kullanımı o kadar kolay ki. Bundan sonrasını sizlere bırakıyorum. Programı indirebilirsiniz.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

One Comment

  1. bloggErdal 23/05/2008

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir