Nissan LEAF Elektrikli Araba

Japon Otomobil üreticisi tarafından dün(2 ağustos) tanıtılan yüzde yüz elektrikle çalışan ilk otomobil olma özelliğini taşıyor. Bu özelliği ile otomobil dünyasına yeni bir heyecan

kazandırmayı amaçlayan Japon üretici teknoloji konusunda üstünlüğünü yine konuşturmuş.

Sıfır karbon emisyonu ile doğaya zarar vermeyen bir otomobil üreterek çevreye saygılı bir otomobil üreten Nissan bu alanda öncü olmanın haklı gururunu yaşıyor. Yetkililerin söylediğine göre 2010 yılında piyasaya sürülecek olan Nissan LEAF çok uçuk bir fiyata değil aksine kabul edilebilir bir fiyatla tüketiciye sunulacakmış.

Nissan LEAF’ın sahip olacağı özellikler

İlk olarak olma özelliğini taşıyor. Bunun yanında tam dolu lityum bir pil ile 160 km yol alınabilecek. hızlı şarj aleti ile 30 dk. da lityum pilin yüzde 80 doldurulabilecek. Ya da evlerde kullandığımız elektrik şebekesinden çekeceğimiz elektrik ile 8 saatte aracımız şarj edilebilecek. Aracın diğer fotoğrafları için tıklayınız.

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir