7. Türkçe Olimpiyatları

Heryıl gerçekleştirilen Türkçe Olimpiyatları bu yıl 7. ‘si düzenlenecek. Bunun için bir tanıtım filmi hazırlanmış ve tanıtım filminde Dünyanın farklı yerlerinden gelen yarışmacıların İstanbulun farklı yerlerinde çekilmiş güzel görüntüleri ve bir o kadar da ilginç, bizden biriymiş gibi, diyalogları yer alıyor.

Nedir?

Türkçe Olimpiyatları 2003 yılından beri her yıl yapılmakta ve ilk Türkçe Olimpiyatlarının yapıldığı yılda 17 farklı ülkeden katılımcının olduğu bir uluslararası organizasyon şeklini almıştır. Türkçe Olimpiyatlarının 2.’sine 21, 3. Türkçe Olimpiyatlarına 42, 4. Türkçe Olimpiyatlarına 83, 5. Türkçe Olimpiyatlarına 100 ve 6. Türkçe Olimpiyatlarına 110 ülkenin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Organizasyonun amacı İNSANLIK paydası altında TÜRKÇE dili ile kültürel etkileşimde bulunmasını sağlamak ve TÜRK insanına has güzelliklerin DÜNYA insanları ile paylaşılmasını sağlamak amacını taşıyor.

Türkçe Olimpiyatları hakkında ayrıntılı bilgiye organizasyonun resim sitesinden ulaşabilirsiniz.

7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Videosu

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir