İsveç 4G Teknolojisini Kullanmak İçin Yatırımına Başladı

mobil internet 4g Türkiye geçtiğimiz yılın sonunda önemli bir ihale yapıldı. Cep telefonu ile televizyon izleme, daha hızlı internete girebilme, cep telefonu ile görüntülü konuşabilme imkanlarını sağlayan ve buna benzer daha birçok yeni teknolojik gelişmeyi beraberinde getirecek olan 3G ihalesinden bahsediyoruz tabi ki. Biz Türkiye’ye henüz gelmemiş bir üzerinde konuşa duralım İsveçli Tele2 ve Telenor için yatırımlarına başladı. Bu yatırımı yapmak için bu iki şirket ortaklaşa hareket edebilmek için ortaklı kurmuşlar. Bu yeni yatırım ile daha hızlı iletişim vermeyi amaçlıyorlar. Şirketlerin yaptığı ortak açıklamaya göre 4G hizmetinin 2010 yılının sonlarına doğru hayata geçirilmesi planlanıyormuş.

4G ile neler değişecek?

4G mobil teknolojisi ile daha hızlı mobil internet erişimi imkanı olacak. Şu an Türkiye’de olmayan den 10-15 kat daha hızlı bir mobil internet hizmetinin sağlanacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu hız düşünüldüğünde 3G ile 2 Megabit lik bir üst sınırda internet erişim hızı sağlıyorken 4G ile bu hız 100 Megabitlik hızları vaat ediyor.

Türkiye’de henüz normal ev kullanıcılarının bile göremediği hızlar olan 100 megabit internet erişimine İsveç’in mobil cihazlarla erişebilecek olması ülkemizin telekominikasyon’da ne kadar da geri olduğunu gösteriyor.

Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir