14 Haziran ÖSS Soruları ve Cevapları- 2009 ÖSS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı

soruları ve cevapları" src="http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/862720090427025104524.jpg" alt="" width="272" height="204" />14 Haziran tarihinde yapılacak olan ÖSS’ye çok kısa bir süre kala adaylar artık bu büyük sınavın bir an önce başlamasını ve bitmesini istiyor. Sokaklar ÖSS’ye hazırlanmış ve bütün hazrılıklıarını tamamlamış adaylar ile dolup taştı. Stres yapmamak için ÖSS öncesi son gün olan Cumartesi günü alışveriş merkezleri, sahiller ve eğlence merkezleri dolup taştı. Aileleri ile son sınav heyecanını yaşayan ÖSS adayları iyi bir üniversitenin hayalini kurmaya başladılar bile.

Bizde aksamuzeri.com olarak ÖSS ye girecek bütün adaylara başarılar diliyoruz. Umarım ÖSS soruları bekledikleri zorlukta gelir ve amiyane tabirle leblebi gibi soruları çözerler. Tabi bu tabir herkes için geçerli olmayakatır. Yoksa birçok birincinin çıkması ve bunun sonucunda sınavın anlamını yitirmesi işten bile değil.

ÖSS ye ülkemizde bu derece anlam yüklenmesinin farkl nedenleri var elbet. İlk başta iyi bir üniversiteye başlamak ve bu şekilde iyi bir meslek sahibi olacağına bir çok ÖSS adayının inanıyor olması. Gerçek bu şekilde değil elbette. Gerçekler aslında çok farklı. Bakın size anlatayım;

11 yıllık eğitim sonunda bir lise öğrencisinin önüne tek seçenek sunulması hem sınav stresini arttırıyor hem de ailelerin yapmış oldukları dershane, sınav kitapları gibi harcamaların yaratmış olduğu stres ile ÖSS adaylarının gereksiz yere sınav heyecanı yaşamalarına neden oluyor. Ayrıca şu gerçek herzaman göz ardı ediliyor. Bir ülkede herkes üniversite mezunu olacak diye bir şey olmamalı. Eğer bu beklenti doğru bir şekilde

yönlendirilemez ise çok yakın bir gelecekte fabrikalarda çalışacak işçi bulamaz duruma geleceğiz. Düşünsenize bir kere, 100 kişilik bir fabrikada herkesi müdür yaparsanız fabrikada ki üretim yapacak makinaları kim kullanacak? Bu sorunun cevabını vermek çok kolay, meslek lisesine gitmek zorunlu olacak !

Neyse söz uzar gider. 14 haziran tarihinde yapılacak olan ÖSS ye katılacak olan adaylara başarılar diliyorum. Unutmadan, ÖSS sonrası sınav soruları ve cevapları aksamuzeri.com sitemizde yayınlanacaktır.

14 Haziran ÖSS Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İndir

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir