Belediyelerin seçim yatırımları mı?

Başlık sizlere önümüzdeki yıl mart ayının sonunda yapılacak olan, tabi herhangi bir olağan üstü bir durum olmazsa, yerel seçimleri hatırlatıyordur. Hatırlamayanlar için en azında hatırlatıcı bir yazı olacaktır.

temizlik1

Bugün bana göre çok ilginç bir olay oldu, olay diyorum çünkü şu an oturduğum evde tam 9 yıl doldu ve evimizin olduğu sokak çıkmaz sokak olduğu için hiçbir belediye işçisi, çöpçüsü gelmezdi. Ne hikmetse bu gün sokakta bir hış hış sesi duydum ve merak ettim camdan baktım. Birde ne göreyim, belediyemizin temizlik elemanları sokak temizliğinde, muhtemelen adına bahar temizliği diye, bizlere önümüzdeki yıl anlatacaklardır. İşte şu kadar sokağı süpürdük, temizlik yaptık, hijyene önem veriyoruz, siz bizim herşeyimizsiniz, siz olmazsanız biz niye varız,… bu beyanda birçok propaganda yapacaklardır.

Acaba diyorum Türk halkı olarak bizleri kandırmak bu kadar kolay mı? Ya da bu kadar kolay olmamalı insanları kandırmak. Tamam, herkes propagandasını yapsın ama kandırmasın. Eğer bir belediye 9 yıl sonra, ki bu belediye başkadı 10 yıldır görevi başında, ilk defa benim binamın önünü temizliyorsa kusura bakmasın ama ben aptal değilim.

Haber Listemize Abone Olun
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir