Aysun Özbek ve Özgürlük

Aysun Özbek. Son günlerde gündemde olan bayan milli voleybol takımının başarılı oyuncularından. Son günlerde gündemde olmasını sağlayan etken sporda aldığı başarılardan dolayı değil elbet. Eğer öyle olsaydı buraya yazmak gibi bir eylemde belkide bulunmayacaktım. Bu yazıyı aslında yazmakla yazmamak arasında kaldım desem yeridir. Neyse başlayalım yazmaya.

Bir bayan sporcunun “kendi tercihinden” dolayı örtünmesi ve sporu bırakması veya bıraktırılması- medyada çıkan haberler nedeniyle- neden çok garip geliyor, anlamıyorum. Bu olaydan birçok haber çıkarılabilir, bende çıkarıyorum

  • Laik rejim tehlikede, sporcularda örtünmeye başladı (sanki sporcular insan değil)
  • Türkiye İran olmasın, olmayacak ( sanki Türkiye’yi İrana benzetmeye çalışan var)
  • Atatürkün sporcuları araplaşıyor

Bu ve buna benzer haberler üretmek mümkün, benim merak ettiğim şey şu; TC % 90 ı müslüman bir ülke, müslüman bir ülkede örtünmek neden bu kadar tartışılır. Hani burası bir Almanya, bir Fransa değil ki. Kaldı ki bahsettiğimiz ülkelerde bile başörtüsü Türkiyemizde ki kadar yasak değil. Tam tersine özgürlükten yanalar. İşte bu nokta da sözün bittiği yer başlıyor ve beynimizin algılamakta sıkıntı çektiği noktaya geliyoruz; neden yasak?

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir