Hür Adam 7 Ocak 2011 de Sinemalarda

Büyük düşünür ve islam alimi olan Bediüzzaman’ın

hayatının 40-70 yaş aralığını ele alan bir olma özelliği taşıyan 7 Ocak ta sinemalarda. Filmin konusuna şuradan ulaşabilirsiniz.

Film Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş yıllarında birçoğumuzun bilmediği olayları anlatıyor.

Bediüzzaman Nursinin kişiliği, ne yapmaya çalıştağı hakkında kısaca bilgi veriyor. Ayrıca ile Mustafa Kemal Atatürk arasında geçen konuşma da filmi bir bölümünde yer alıyor.

Film Said Nursinin Çocukluğundan kurmayı düşündüğü Medresetüz-Zehra eğitim kurumunun gerekçesini sunarak başlıyor. Said Nursi Van valisinin referans mektubu ile İstanbula gelir ve padişaha projesini sunmak ister. Fakat bir sorun vardır, gizli örgütler veya Osmanlının doğusunda eğitim kurumunun kurulmasını istemeyen güçler Said Nursinin Padişaha ulaşmasına engel olurlar ve Said Nursinin bu düşüncesi yüzünden dolayı deli damgası yemesi ve tımarhaneye atılmasını sağlarlar. Devamı filmde 🙂

Hür Adam Fragmanı

Haber Listemize Abone Olun
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
100'lerce takipçimizin arasına katılmaya ne dersiniz? Takipçilerimiz düzenli olarak sitemizde yayımlanan tasarım, teknolojik gelişmeler ve güncel konuları düzenli olarak e postalarına alıyor.
Spamı sevmiyoruz. E posta adresiz herhangi bir şekilde satılmayacağını veya başka bir yerde paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir